X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

ژئومورفولوژی

پروژه لون

پروژه لون یک پروژه تحقیق و توسعه


چندین شرکت در تلاش هستند تا آرزوی متصل کردن کل کره زمین به اینترنت را محقق کنند. از جمله شرکت گوگل که با پروژه لون خود می خواهد اینترنت را به دور افتاده ترین مکان های روی زمین نیز برساند. اما اخیرا گوگل برای تحقق آرزوی خود متوصل به فرانسوی ها شده است و از آنها در پیاده سازی این پروژه کمک می گیرد

 پروژه لون یک پروژه  تحقیق و توسعه تحت گسترش بدست گوگل است که هدف از آن فراهم آوردن دسترسی  محدوده روستایی و دوردست بوسیلهٔ بالون‌هایی بی‌سرنشین است. این پروژه بالون‌های مرتفع در استراتوسفر در ارتفاعی نزدیک به ۲۰ کیلومتر از سطح زمین استفاده می‌کند که به وسیلهٔ آن‌ها یک شبکهٔ بی‌سیم با سرعتی تا حد سرعت نسل سوم شبکه تلفن همراه فراهم می‌آورد.

جولان بالون‌ها با استفاده از تنظیم ارتفاعشان انجام می‌شود، بدین صورت که بالن با کمک داده‌های سازمان ملی اقیانوسی و جوی در یک لایهٔ باد با سرعت مورد نظر قرار می‌گیرد. کاربرانی که می‌خواهند به شبکهٔ بالون متصل شوند از آنتنی که روی ساختمان‌هایشان نصب می‌شود استفاده می‌کنند. سیگنال‌ها بین بالون‌ها دست به دست می‌شوند تا اینکه نهایتاً به یک ایستگاه زمینی که متصل به رسانندهٔ خدمات اینترنتی است می‌رسند و به اینترنت جهانی راه می‌یابند. یکی از اهداف دیگر این پروژه بهبود ارتباطات در زمان بلایای طبیعی تعریف شده است. از چهره‌های شاخص این پروژه می‌توان به ریچ دواله عنوان معمار ارشد فنی که متخصص فناوری‌های پوشیدنی نیز می‌باشد، مایک کسیدی به عنوان یک رهبر پروژه و کوروش بهروزی هدایت‌کننده شبکه و مخابرات نام برد.

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.